VISA VISA Electron Verified by VISA
MC MC Electronic Maestro MC SecuredCode GoPay

OTEVÍRACÍ DOBA

Pondělí - Pátek
09:00 - 17:00


KDE NÁS NAJDETE

Bronzová 24/2
155 00 Praha 13 – Stodůlky

Kurzy přípravy kávy a čaje 

Barista není barman, ale člověk, který umí připravit kávu podle přísných standardů. Staňte se jím i vy. Předáme vám naše mnohaleté praktické zkušenosti z oboru. Nenaučíte se jen vařit dobré kafe, ale i pečovat o kávovar a mlýnek. Čeká vás teoretická, i praktická výuka, ale především samostatné praxe. Kurzy zakončíte teoretickou i praktickou zkouškou a získáte certifikát CBA.
Pokud již základní baristické práce zvládáte a chcete jít dál, zkuste latte art a staňte se kávovými kumštýři. Květy, srdíčka, listy, dokonce i sněhuláci – to všechno a mnohé další se dá kreslit mlékem po napěněné kávové hladině. Pod vedením zkušeného instruktora se naučíte praktické práci s mlékem včetně techniky latte art a osvojíte si i hygienická pravidla.

Pronikněte do tajemství starých mistrů a seznamte se důkladně s čajem – plodinou, kterou lidé pro oblažení ducha i svých chutí pijí po mnohá staletí. Naučíme vás všechno, co potřebujete pro správnou přípravu čaje v gastronomii. V mnohých zemích je popíjení čaje povýšeno na obřad, ukážeme si proto charakteristiky pěti nejvýraznějších čajových kultur a tradiční pojetí přípravy i servisu. Po absolvování budete schopní připravovat čaj dle nejmodernějších postupů, jež zahrnují také čajové míchané nápoje. Každý výukový den se skládá z 3,5 hodiny teorie a stejného množství praktické činnosti.